آیا سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، لطفا پرسش خود را مطرح کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

آيا موهایی که در پیوند مو کاشته می شوند ، ریزش دارند؟
خير. امروزه تنها روشی که سبب بازگرداندن موهای از دست رفته می گردد پیوند موی طبیعی است. موهای پیوندی دائمي هستند و بعدها نيز ريزش ندارند. اين موها از پشت سر برداشته مي شوند . موهاي پشت سر بدليل عدم وجود گيرنده هاي هورموني مستعد ريزش نبوده ، به ریزش مقاوم هستند و به هرجايي منتقل شوند اين صفت مقاومت را همراه با خود می برند. موهای انتقال یافته توسط بدن دفع یا اصطلاحا پس زده نمی شوند چون در واقع از بافتهای خودی هستند. این موها پس از انتقال به محل جدید باز هم خصوصیات قبلی خود شامل رنگ ، جنس ، حالت و سرعت رشد را حفظ کرده و شروع به رشد می نماید، همچنین موهاي كاشته شده نياز به مراقبت دارويي و غير دارويي خاصي ندارد. 
چه کسانی کاندید پیوند مو هستند ؟

1-مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از کم پشتي ويا طاسي سر هستند.
۲– خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر ونواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.

۳- افرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند.
۴- افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي ويا صدمات وارده به اين ناحيه و يا عمل جراحي و يا سوختگي در پوست سر دچار طاسي شده اند.
۵- کساني که به دنبال جراحي يا سوختگي در ناحيه صورت و يا صدمات وارده به صورت ويا ابروها ونيز به دنبال عمل لب شکري ، ابرو ، ريش يا سبيل آنها به صورت خطي يا منطقه اي دچار طاسي شده است.
۶- افرادي که به دنبال خالکوبي یا تاتو ابرو دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند.
۷- افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي و کم پشتي از روش هاي Flap ويا FUT استفاده کرده و از نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند

آیا پیوند مو فقط در افراد كاملا طاس انجام می شود یا به منظور پرپشت كردن موهای كم پشت هم می توان از این عمل استفاده كرد؟

در هر دو صورت پیوند مو انجام می شود و احتیاج نیست شما صبر كنید تا كاملا طاس شوید به محض اینکه فاصله موهای موجود بیشتر از ۳ میلیمتر بشود می توان جهت پرپشتی بیشتر در بین آن ها کاشت مو انجام داد. البته روش ارجح در ریزش های با وسعت کم روش FIT می باشد چراکه در این روش برداشت مو تنها به اندازه نیاز منطقه طاس می باشد ، نه کمتر و نه بیشتر پس بانک مو جهت جلسات تکمیلی ( در صورت نیاز ) باقی خواهد ماند و سود آن جلوگیری از تغییر چهره در اثر طاسی و سپس بازگشت به حالت قبل از ریزش می باشد ، در واقع در این روش از تغییر چهره فرد در اثر ریزش مو جلوگیری می شود.

منظور از گرافت چیست ؟

هر گرافت شامل یک تا چهار تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه ، عضله ارکتور پیلای و یک شبکه عروقی-عصبی است. واحد شمارش موي جابجا شده در پیوند مو، گرافت ( Graft ) مي باشد. پس تعداد موی کاشته شده حدودی بوده و بر اساس تعداد گرافت کاشته شده که میزان دقیقتری می باشد برآورد می شود.

آيا عمل كاشت مو دردناک است ؟

خير، اين عمل با روش بي حسي موضعي انجام مي شود و تنها درد بيمار درد تزريق ماده بي حسي در ابتداي عمل مي باشد،در واقع ممکن است فقط همان چند تزریق اولیه برای بی حس نمودن پوست سر دردناک باشد. پس از آن بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نمی کند . به قدری درد در عمل پیوند مو کم و نا محسوس است که فرد را هنگام عمل متعجب می سازد. بیمار در حین عمل می تواند مطالعه کند یا به تماشای فیلم بپردازد و حتی ممكن است فرد در طول عمل درخواب باشد.
درد پس از عمل نیز در تکنیک FIT بسیار ناچیز بوده و در صورت وجود ، تنها با مصرف مسکن خوراکی در حد “استامینوفن کدئین” کاملا بهبود خواهد یافت، بدیهی است که درد پس از عمل با تکنیک FUT بدلیل انجام جراحی و بخیه و نیز جدا کردن بخشی از پوست سر بیشتر بوده و روزهای طولانی تری وجود داشته باشد.

وضعیت ظاهری شخص بلافاصله پس از انجام عمل به روش FIT چگونه است؟

میزان تورم پیشانی و اطراف چشم ها که ممکن است ۳ روز پس از عمل ظاهر شود، تابع چگونگی پیروی بیمار از دستورات پزشک بوده که در هر صورت نهایتا در روز ششم پس از عمل کاملا از بین خواهد رفت. پس از عمل دلمه های کوچکی در محل کاشت گرافتها بر روی پوست سر ایجاد می شوند ، حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل شستشوی سر با شامپوهای تجویز شده توسط پزشک شروع می شود که با شستشوی سر به دفعات در طول روز این دلمه ها معمولا پس از حدود یک هفته از انجام عمل ناپدید می شوند. زخم های محل برداشت مو از پشت سر نیز معمولا حدود ۳ تا ۴ روز پس از عمل کاملا بهبود می یابند.
از موارد فوق بر می آید که اگرچه بیمار روز بعد از عمل می تواند سر کار خود حاضر شود ولی چنانچه با ارباب رجوع سروکار دارد تا طبیعی شدن کامل چهره به یک هفته زمان نیاز دارد.

سایر سوالات

آيا ريش و سبيل كاشته شده نيز قابل اصلاح كردن و تراشيدن مي باشد؟

بلي، ريش و سبيل كاشته شده كاملا طبيعي است و قابل اصلاح ، آرايش و تراشيدن مي باشد.

آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد ؟

آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد ؟

آيا مي توان در محل بخیه زخم ها یا اسکار محل جراحی ها مانند جراحی تعبیه شنت مغزی و یا جراحي زيبائي كشيدن پوست صورت (Face lift) کاشت مو انجام داد؟

بلي، كاشت مو در اسكار (جوشگاه زخم) امكان پذير مي باشد و يكي از اعمال ترميمي زيبائي مي باشد. كاشت مو در اسكار تكنيك خاصي دارد كه معمولا نتيجه ها رضايت بخش است.

از ما بپرسید